Лос Анджелис Галакси отпадна в плейофите, Ибрахимович си тръгва

Футболистите на Лос Анджелис ФК (в тъмен екип) спечелиха с 5:3 срещу Галакси.
Снимка: LAFC

Лос Анджелис ФК победи Лос Анджелис Галакси с 5:3 в дербито от полуфиналите на Западната конференция в Мейджър Лийг Сокър. Тежкото поражение означава, че отборът на Златан Ибрахимович отпада от битката за титлата. Най-вероятно това беше последният мач на шведа за Галакси, защото договорът му изтича през декември.

Това беше първи успех за Лос Анджелис ФК над по-титулувания си градски съперник. Карлос Вела изведе „златисто-черните" напред с две попадения, но до почивката Павон намали. Впоследствие Ибрахимович успя да изравни, но последваха бързи два гола на Роси и Диоманде, за да стане 4:2. ЛА Галакси успя да намали пасива си още веднъж чрез Мартинес, но нов гол на Диоманде десет минути преди края сложи точка на спора.

Сред най-запалените фенове на победителите е баскетболната легенда Меджик Джонсън, който отново беше на стадиона.

По този начин Лос Анджелис ФК ще срещне Сиатъл Саундърс във финала на Запад на 29 октомври. В Източната конференция един срещу друг ще излязат шампионите от Атланта Юнайтед и Торонто ФК на 30 октомври.