Локомотив (Пловдив) победи с човек по-малко на „Лаута“

Момент от мача Локомотив (Пд) - Черно море.

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа десета победа за сезона, след като се наложи с 1:0 над гостуващия Черно море в мач от 14-ия кръг на Първа лига, въпреки че игра половин час с човек по-малко.

Срещата беше под номер 455 за капитана на „черно-белите“ Георги Илиев, който стана рекордьор по двубои в България.

В 14-ата минута Димитър Илиев отбеляза великолепен гол. Той финтира двама футболисти на гостите от дясно и от ъгъла на наказателното поле се разписа с диагонален удар вав вратата на Митрович.

Милош Петрович остави домакините с човек по-малко в 61-ата минута. Той получи втори жълт картон и беше изгонен от съдията Волен Чинков.

Георги Илиев беше заменен в 76-ата минута и получи аплодисменти от целия стадион.

До края Черно море имаше шанс в добавеното време на двубоя, но вратарят Мартин Луков отрази удара на Мартин Минчев.

Локомотив е втори в класирането с 32 точки, само на една от водача Лудогорец, който днес гостува на Царско село. Черно море е пети за момента с актив от 21 точки.