Циципас записа победа №100 в кариерата си, ще играе с Джокович

| обновено на 31.10.19 в 18:11
Стефанос Циципас

Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на последния Мастърс 1000 турнир за годината в Париж.

Гръцкият тенисист победи Алекс де Минор с 6:3, 6:4 за малко над час игра и  записаюбилейни победи №50 за сезона и №100 в кариерата си.

Поставеният под №7 Циципас вкара 11 аса и проби 3 пъти съперника си, за да достигне до крайния успех. 21-годишният грък даде само 7 точки на свой сервис на Де Минор за цялата среща.

По този начин Циципас вече има три победи от трите си сблъсъка срещу австралиеца на ниво АТР. Най-значимият им двубой до момента бе в спора за трофея на Next Gen ATP Finals миналата година, когато гъркът постигна обрат.

Следващият съперник на гръцкия тенисист е световният номер едно Новак Джокович. Сърбинът победи британеца Кайл Едмънд със 7:6(7), 6:1 след 83 минути игра. В първия сет нямаше пробиви и Ноле го взе при седмата си възможност. Във втория обаче Едмънд не оказа почти никаква съпротива и 32-годишният белградчанин спечели последните шест гейма в срещата.