Левски се върна на второто място след убедителна победа над Етър

Холмар Ейолфсон (вдясно) откри резултата срещу Етър.

Отборът на Левски се завърна на второто място в класирането на Първа лига, след като победи с 3:0 гостуващия Етър в предпоследен двубой от 15-ия кръг. „Сините“ доминираха почти през целия мач на стадион „Георги Аспарухов“ и можеха да отбележат и повече голове.

Дени Алар центрира от фаул от ляво и Холмар Ейолфсон откри резултата с глава в 23-ата минута.

В 48-ата Паулиньо удвои след самостоятелна акция и мощен удар във вратата на Христо Иванов. Така той отбеляза шестия си гол за сезона.

Паулиньо се отчете и с асистенция за третия гол. Бразилецът изведе Дени Алар сам срещу вратаря на Етър и австрийският нападател на сгреши в 67-ата минута.

С успеха Левски събра 35 точки и измести Локомотив (Пловдив) от второто място. Етър е девети в класирането.

Кръгът в Първа лига се затваря в четвъртък с мача Арда – Царско село, който е от 15:30 часа.