Мария Мицова отстрани №2 в схемата в Дъблин, но отпадна на четвъртфинал

| обновено на 15.11.19 в 14:38
Мария Мицова
Снимка: Личен архив

Българката Мария Мицова стигна до четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите Интернешънъл Чалъндж в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Левичарката от Русе се справи във втория кръг с поставената под номер 2 Бритни Там (Канада) с 14:21, 21:15, 21:13 след 49 минути игра.

Там направи серия от седем поредни точки, за да поведе с 18:11 по пътя си към успеха в първия гейм.

Във втората част българката дръпна с 13:9 и задържа аванса си, за да изравни, а в третата тя пое контрола след 11:6 и до края на допусна да бъде застигната.

За място на полуфиналите Мицова отстъпи с 11:21, 11:21 на петата в схемата Юли Якобсен от Дания.

Осмата поставена Линда Зечири отпадна в първия кръг, след като отстъпи в оспорван мач на квалификантката от Тайван Чу Пин-Чан след 21:18, 17:21, 20:22.