от 07.00 часа

Соколов най-резултатен при победа на Зенит (Казан) за Купата на Русия

Цветан Соколов се отличи с 31 точки.
Снимка: Зенит-Казань

Отборът на Зенит (Казан) се класира за финалната четворка на турнира за Купата на Русия по волейбол и ще защитава трофея си през декември.

В решителния мач тимът на Цветан Соколов отрази мачбол преди да победи в Новосибирск с 3:2 гейма (21, -23, -27, 23, 17) Локомотив с наставник Пламен Константинов.

В четвъртия гейм Зенит губеше с 15:21 точки и беше пред отпадане, но успя да спечели частта. В петата Локомотив стигна до мачпойнт при 17:16, но Ървин Нгапет го отигра. След това тимът от Казан спечели двубоя след успешни атаки на Михайлов и Соколов.

Най-резултатен в двубоя беше българският диагонал, който реализира 31 точки, четири от които бяха асове. Нгапет добави 22 точки, а Михайлов записа 19.

За Локомотив 21 точки отбеляза Константин Бакун.

Финалната четворка за Купата на Русия ще се проведе на 25 и 26 декември. Освен Зенит (Казан) ще участват Динамо (Москва), Кузбас и Зенит (Санкт Петербург).