Канада е първият четвъртфиналист за Купа „Дейвис“

Денис Шаповалов донесе първа победа над Канада над САЩ от 54 години.

Тенисистите на Канада първи се класираха за четвъртфиналите в новия формат на Купа „Дейвис“.

Това стана факт, след като снощи в Мадрид „кленовите листа“ победиха с 2-1 отборът на Съединените щати в група „F“, а ден по-рано се наложиха със същия резултат и над Италия.

Вашек Поспишил надделя над гиганта Райли Опелка със 7:6(5), 7:6(7) в мач без пробиви. Канадецът оцеля при „канонадата“ на съперника, който завърши с 28 аса.

След това в мача на първите ракети Денис Шаповалов спечели срещу Тейлър Фриц със 7:6(6), 6:3, за да донесе първи успех на Канада над САЩ в турнира от 1965 година.

Домакините от Испания започнаха с трудна победа с 2-1 срещу Русия и на практика също си осигуриха място на четвъртфиналите.

Андрей Рубльов накара зрителите в „Каха Махика“ да замлъкнат, след като победи Роберто Баутиста Агут с 3:6, 6:3, 7:6(0).

Световният номер едно Рафаел Надал изравни резултата след 6:3, 7:6(7) срещу Карен Хачанов.

Рафаел Надал изравни резултата срещу Русия.

В завършилия след полунощ решаващ мач на двойки Марсел Гранойерс и Фелисиано Лопес се наложиха над Хачанов и Рубльов с 6:4, 7:6(5).

Тазе вечер Испания играе с шампиона Хърватия, който падна с 0-3 от Русия.

За четвъртфиналите се класират шестте победители в групите и двата най-добри втори отбора.