ЦСКА София на четвъртфинал след труден успех в Кърджали

ЦСКА София отстрани трудно Арда.

Отборът на ЦСКА София се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол.

„Армейците“ надделяха с 1:0 над състава на Арда в Кърджали в оспорван двубой.

Още във втората минута Али Соу вкара гола след груба грешка на защитника на домакините Зоран Гаич, която позволи на нападателя от Гамбия да излезе сам срещу вратата на Иван Караджов и да отбележи.

Минути след това Иван Коконов стреля опасно, но стражът на ЦСКА София Бусато отрази удара.

В самото начало на второто полувреме Гаич беше на път да изкупи вината си, но ударът му около точката на дузпата срещна лявата греда на Бусато.

Илиас Хасани от Арда и Али Соу бяха изгонени в 65-ата минута от съдията Ивайло Стоянов.

В 74-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Албентоса при центриране отдясно, но реферът посочи корнер.

В петата минута на добавеното време Александър Георгиев реализира за домакините след контраатака, но голът му беше отменен заради засада.

Останалите четвъртфиналисти са елитните Лудогорец, Левски, Ботев (Пловдив), Ботев (Враца), както втородивизионните ЦСКА 1948 и Ботев (Гълъбово).

В последния двубой от тази фаза на турнира носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) приема Литекс от 17:30 часа.