Елица Василева определена за най-стойностна при победа на Новара

Елица Василева с наградата за MVP
Снимка: Igor Volley Novara

Капитанът на националките Елица Василева и нейният Игор Горгонзола (Новара) се класираха на полуфинали на Световното клубно първенство по волейбол за жени в Китай, след като записаха трети успех в група "В".

Състезателките на Масимо Барболини надиграха категорично бразилския Дентил Прая Клуб с 3:0 (25:21, 26:24, 25:19) в последния си двубой от груповата фаза. Новара е водач в класирането със седем точки (три победи), Дентил е на четъврто място с една точка (три поражения).

Елица Василева отново бе на отлично ниво, като се разписа със 17 точки (един ас, една блокада) и бе отличена за най-полезен състезател на мача (MVP). Сръбската волейболистка Йована Бракочевич също се отчете със 17 точки (един ас, две блокади). Меган Къртни приключи с девет точки (две блокади). За съперника Фернанда Родригеш с 13 точки (две блокади).