от 09.00 часа

Лил и Реймс продължават за Купата на лигата

Футболистите на Лил (в жълти фланелки) победиха в Монако.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Лил надигра като гост Монако с класическото 3:0 в Княжеството и се класира за четвъртфиналите на Купата на лигата във Франция

Воденият от Кристоф Галтие състав поведе в 19-та минута чрез талантливия нападател Виктор Осимхен, получил асистенция от Джонатан Иконе. В края на първата част „монегаските“ понесоха нов удар след попадението на Лоик Реми. В края на двубоя отново Реми бе в прегръдките на съотборниците си след подаването на Домагой Брадарич.

Свата отбора ще се изправят отново един срещу друг в Монако и в края на седмицата, но този път в мач от първенството.

По-рано за Купата на лигата напред продължи и Реймс след минимален домакински успех над Монпелие с 1:0. Гостите останаха в намален състав в 69-та минута след директен червен картон на Михайло Ристич, а десетина по-късно Матьо Сафаро донесе успеха за Реймс след точно изпълнена дузпа.