ПСЖ с разгромна победа за купата на Франция

Едисон Кавани

Френският футболен гранд Пари Сен Жермен разгроми аматьорския Лина-Монлери с 6:0 като гост в среща от третия кръг (1/32-финали) на турнира за купата на страната.
С голяма част от резервите си столичани, които имат 12 трофея от надпреварата, поведоха след половин час с попадение на 17-годишния полузащитник Адил Аушиш.
Златната възможност за нискоразрядния клуб дойде пет минути преди почивката, когато Идриса Кануте получи правото да изпълни дузпа, но Серхио Рико спаси удара му от бялата точка, а в ответната Едисон Кавани удвои с удар от 15 метра след подаване на Юлиан Дракслер.
В 61-ата минута Кавани след ново подаване на Дракслер направи резултата класически, а две минути по-късно уругваецът асистира на Пабло Сарабия за 4:0. Сарабия вкара и в 69-ата минута, а три минути преди края резервата Максим Чупо-Мотинг оформи крайното 6:0.