Серина Уилямс и Юлия Гьоргес продължават в Нова Зеландия

Серина Уилямс е на четвъртфинал.

Водачката в схемата Серина Уилямс спечели трудно срещу Кристина Макхейл с 3:6, 6:2, 6:3 във втория кръг на тенис турнира в Оукланд, Нова Зеландия, който е от категория "Интернешънъл".

Американката загуби първия сет и трябваше доста да се потруди за обрата срещу 88-ата в света Макхейл, постигнат за малко повече от два часа игра. Серина реализира шест от 12-те си точки за пробив в мача, а допусна четири брейка.

"Наистина имам нужда да играя мачове като този, за да постигна целта си. След като загубих първия сет, съм доволна, че съм все още в турнира", коментира устремената към 24-а рекордна титла от Големия шлем ветеранка.

На четвъртфинал Уилямс ще срещне германката Лаура Зигемунд.

Защитаващата титлата си Юлия Гьоргес от Германия продължава напред след победа в два сета - 6:3, 6:2, срещу швейцарката Жил Тайхман.

На четвъртфиналите Гьоргес ще срещне бившата номер 1 Каролине Вожняцки, който елиминира американката Лорън Дейвис с 6:1, 4:6, 6:4.

Вожняцки, която ще прекрати състезателната си кариера след Откритото първенство на Австралия, успя да наложи волята си след маратонски мач, продължил 2:20 часа.