Шампионът Джокович показа отлична форма в Мелбърн

Новак Джокович е на осминал в Мелбърн.

Седемкратният победител от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович се класира с лекота за осминафиналите в Мелбърн.

Вторият поставен сърбин продължава защитата на титлата си от 2019-а след успех с 6:3, 6:2, 6:2 над японския левичар Йошихито Нишиока за по-малко от час и половина игра на централния корт „Род Лейвър Арина“.

Ноле показа отлична форма в мача. Той заби 17 аса и загуби само осем точки при свое подаване в мача. Джокович стигна за 12-и път до осминафиналите на турнира, като записа общо 40 печеливши удари при 23 непредизвикани грешки.

„Без съмнение това беше един от най-добрите ми мачове на сервис. Бях вдъхновен от моя треньор Горан Иванишевич. Всичко е до ритъм и баланс и засега работи много добре“, коментира 32-годишният белградчанин.

Следващият му съперник е №14 в схемата Диего Шварцман. Нисичкият аржентинец надигра сънародника на Джокович Душан Лайович с 6:2, 6:3, 7:6(7). Новак води с 3-0 победи срещу южноамериканеца.

Финалистът в Мелбърн от 2018-а Марин Чилич победи №9
Роберто Баутиста Агут от Испания в петсетов мач след 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3 след 4:11 минути игра. Хърватинът започна с пробив петата част и успя да направи още един брейк в заключителния гейм, с което спечели и втората си петсетова победа в Австралия след тази над Беноа Пер.

Отстранилият Григор Димитров Томи Пол отпадна безславно в третия кръг. Унгарецът Мартон Фучович победи американеца с категоричното 6:1, 6:1, 6:4.