Везенков вкара 7 точки при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Везенков в борба с Томас от Зенит.

Александър Везенков започна титуляр и игра 14 минути при загубата на Олимпиакос в баскетболната Евролига като гост на Зенит (Санкт Петербург) с 87:91.

Българското крило се отличи със седем точки, две борби под кошовете и една асистенция. Така гръцкият отбор заема до момента 13-ото място със седем победи и 11 загуби.

Най-резултатен за Зенит беше Воронов с 21 точки, а от Олимпиакос Василис Спанулис се отличи с 31 точки.

ЦСКА (Москва) продължи победната си серия, след като се  наложи с 81:70 срещу Валенсия Баскет. Руснаците са в серия от четири поредни победи и имат баланс 15/6, докато вторият в класирането Реал (Мадрид) е с 15/5 преди днешното си домакинство на лидера със 17/3 Анадолу Ефес (Истанбул).

Йоханес Войхтман вкара 19 точки за победителите и довърши своя дабъл-дабъл с десет борби, докато за испанците най-резултатен бе Сан Ван Росом с 16 точки. Валенсия започна последната четвъртина с пасив от четири точки при 56:60, но Хауърд Сант-Роос и Войхтман направиха серия от кошове в началото и увеличиха преднината на ЦСКА до 74:60.

Барселона е равен с ЦСКА при 15/6, след като каталунците надвиха с 86:82 (29:19, 12:23, 21:24, 24:16) Цървена звезда. Никола Миротич вкара 25 точки за победителите, а Лоренцо Браун се отчете с 15 за Звезда. Сърбите се доближиха на точка при 78:79 в края на мача, но Миротич и Пау Рибас вкараха тройки и възстановиха преднината на Барса.