15-годишната Гоф детронира Осака в Австралия

Кори Гоф ликува след победата.

Американката Кори Гоф поднесе изненада, след като детронира шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис Наоми Осака от Япония и се класира за осминафиналите в Мелбърн.

15-годишната Гоф победи третата поставеа с 6:3, 6:4 за 67 минути и взе реванш за загубата на същия етап на US Open през септември миналата година.

Американката взе първия сет с единствен брейк в осмия гейм. Във втората част двете си размениха ранни пробиви, но в седмия гейм Гоф отново проби и това се оказа решаващо.

Осака изигра слаб мач и направи 30 непредизвикани грешки при 17 печеливши удари. За американската тийнейджърка балансът беше 17-6. Тя вкара 75 процента първи сервис в двубоя и спечели 76 процента от точките при разиграването му.

В друг двубой финалистката от 2019-а Петра Квитова записа категоричен успех. Чешката левичарка, която е седма в схемата, спечели с 6:1, 6:2 срещу №25 в схемата Екатерина Александрова от Русия.