от 21.00 часа

Арсенал спечели преиграване за купата, ще играе с Портсмут

Никола Пепе от Арсенал се бори за топката с двама играчи на Борнемут.

Арсенал ще участва на осминафиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия.

Млад състав на лондончани победи с 2:1 като гост Борнемут, а резултатът беше открит още в петата минута след силен шут на 18-годишния ляв бек Букайо Сака и асистенция на Габриел Мартинели.

В 26-ата минута 20-годишният нападател Еди Нкетия, който игра като преотстъпен във втородивизионния Лийдс, направи резултата 2:0 с удар отблизо.

Сам Стъридж реализира почетното попадение за "черешките" в четвъртата минута от добавеното време в мача на "Виталити Стейдиъм".

Мениджърът на столичани Микел Артета даде почивка на основните си футболисти, а в следващия кръг на турнира "артилеристите" ще се изправят срещу Портсмут.