Интер на полуфинал за купата, Ериксен дебютира

Кристиан Ериксен (вляво) влезе в игра за Интер в 66-ата минута на мястото на Санчес.

Седемкратният първенец Интер стана последният полуфиналист за Купата на Италия. „Нерадзурите" на Антонио Конте победиха Фиорентина с 2:1 на „Джузепе Меаца" след попадения на Антонио Кандрева в 44-ата минута и Николо Барела в 67-ата .
За гостите точен бе Мартин Каесерес в 60-та минута. Дебют за съперника на Лудогорец в Лига Европа направиха новите попълнения Виктор Моузес и Кристиан Ериксен. Отново от първата минута стартира Ашли Йънг, а Алексис Санчес също започна като титуляр.

В спор за място на финала Интер ще срещне Наполи, а първият двубой между двата има е на 12 февруари в Милано. Реваншът е на 4 март. Другата полуфинална двойка противопоставя Ювентус и Милан.