Калин Златков с две победи за купа "Бороспорт"

Калин Златков беше награден от рожденика Петър Попангелов.
Снимка: БФ Ски

Националът Калин Златков (Юлен) спечели и двата слалома за купа "Бороспорт" проведени днес на на писта "Мартинови Бараки 4"  в Боровец. В първия Калин изпревари Йоанис Приос (Гърция) с 1,66 секунди. Трети на 3,57 секунди е Константин Стоилов (Грийн роуд).

Във втория слалом Златков остави на второто място Леонидас Каравасили (Великобритания) на 1,26 секунди, а трети на 1,78 секунди е Йонис Приос.

При жените първия слалом победи британката Лойс Джаксън, а Ева Вукадинова (Бороспор) остана втора на 0,53 секунди. Във втория победата бе за Мария-Елени Циоволу (Гърция). Вукадинова е трета на 0,17 секунди. Участие взеха общо 60 състезатели от 8 държави.

Специален гост на състезанията бе и най-успешния български скиор Петър Попангелов, който днес празнува 61-ия си рожденен ден. Пепи се включи и в награждаването на призьорите, заедно с Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Георги Кочов, изпълнителен директор на "Бороспорт".