от 18.00 часа

Бадминтонистите с втора поредна победа в Лиевен

Димитър Янакиев записа победи на единично и на двойки срещу Италия.
Снимка: Личен архив

Националният отбор на България по бадминтон за мъже записа втора поредна победа на европейското първенство в Лиевен, Франция, в група 8.

Вчера те разбиха състава на Израел с 4-1, а днес надделяха над Италия с 3-2, въпреки че на два пъти изоставаха в резултата.

В първата среща в сряда Даниел Николов отстъпи на Фабио Копонио с 19:21, 11:21. Веднага след това Димитър Янакиев изравни резултата. Левичарят от София се наложи с 21:12, 21:9 за 31 минути срещу Енрико Барони.

Алекс Влаар имаше мачпойнт в третия гейм, но в крайна сметка загуби от Джовани Тоти след 12:21, 21:13, 24:26.

Всичко се реши в полза на България в срещите на двойки. Пейо Бойчинов и ветеранът Стилиян Макарски победиха Джанмарко Байлети и Давид Салут с 21:15, 21:14. В решаващия пети двубой Влаар и Янакиев надиграха Джовани Греко и Кевин Щробъл с 21:18, 21:13.

Утре България играе последен мач в групата срещу Испания и при успех имат големи шансове да завършат на първо място.

Жените срещат довечера Унгария, а утре излизат срещу Уелс в група 3. Националките са фаворитки и вероятно ще се класират за четвъртфиналите на шампионата.