Канадец изхвърли водача в схемата Медведев в Нидерландия

Вашек Поспишил поднесе изненадата на първия кръг.
Снимка: Туитър

Канадецът Вашик Поспишил отстрани водача в схемата Даниил Медведев още в първия кръг на АТР 500 тенис турнира в Ротердам.

Той се наложпи с 6:4, 6:3 за 66 минути игра на централния корт в зала „Ахой“.

Петият в световната ранглиста руснак започна ударно и проби в откриващия гейм. Поспишил намери правилния ритъм и върна брейка за 2:2. Развръзката в сета дойде в последните два гейма. В деветия Медведев поведе с 40:0 при сервис на съперника, но се изхитри да загуби играта. В следващия гейм канадецът дръпна с 40:15 и затвори частта при втората си възможност след топка в аут на опонента.

Вашек Поспишил проби за 3:1 в следващия сет след неуспешен опит за къса топка на руснака. След това 104-ият в света канадец затвърди уверено.При 5:3 Поспишил сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и триумфира при първата точка.

Следващият му съперник е сърбинът Филип Крайнович.

В друг мач британецът Дани Евънс направи обрат срещу смятания за фаворит Карен Хачанов от Русия и го победи с 4:6, 6:3, 6:4 след повече от 2 часа игра. На четвъртфинал Евънс очаква победителя от френското дерби между шампиона от 2019 г. Гаел Монфис и Жил Симон.