Левски и ЦСКА София направиха нулево реми

Отборите на Левски и ЦСКА София завършиха 0:0 в дербито на 21-ия кръг на Първа лига.

"Сини" и "червени" изиграха равностоен мач с поделено надмощие и нулевото равенство бе логичният завършек на срещата.

Още в началото двата отбора си размениха по едно положение - Ейолфсон стреля с глава, а след това Евандро за ЦСКА не успя да нанесе точен удар от удобна позиция.

В 10-а минута старши треньорът на Левски Петър Хубчев извърши принудителна смяна, след като Мартин Райнов получи контузия след сблъсък с Евандро и трябваше да напусне и бе откаран в болница със съмнения за счупен нос. На негово място в игра влезе новото попълнение Симеон Славчев.

Именно Славчев стреля опасно в 26-а минута, но над вратата.

В 32-а минута дойде и най-спорната ситуация, след като топката рикошира в ръката на Живко Миланов и ЦСКА София поиска дузпа, но реферът Георги Кабаков подмина ситуацията.

Най-добрата ситуация за Левски през първата част пропусна Паулиньо, който две минути преди почивката проби в наказателното поле, но стреля в аут.

"Червените" започнаха по-активно втората част и в първите пет минути след почивката пропуснаха три отлични възможности за гол. Най-напред Евандро уцели гредата с фалцово изпълнение, след това Стефано Белтраме не успя да преодолее Миятович, а серията завърши с удар на Али Соу, който бе блокиран от защитни в синьо.

Левски отговори с далечен удар на Хали Тиам, който свари неподготвен вратаря Бусато, който все пак успя да избие в корнер. В 66-а минута "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар в опасна близост до вратата. Зад топката застана Живко Миланов, който стреля в очертанията, но вратарят Бусато изби в корнер.

15 минути преди края Левски остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Нуно Рейш, но ЦСКА не успя да се възползва от численото си превъзходство на терена и срещата завърши без голове.

След краяа на мача съдията Кабаков изгони и капитана на "червените" Петър Занев.

Левски - ЦСКА София 0:0

стадион: Васил Левски
зрители: 27 000
главен съдия: Георги Кабаков
червени картони: Нуно Рейш (Левски) 75, Петър Занев (ЦСКА) след края на мача