Сестри Стоеви спечелиха първа победа за 2020 г.

Габриела (вляво) и Стефани Стоеви са на четвъртфинал.

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви записаха първа победа на международен турнир в олимпийската 2020 година.

Третите поставени в схемата на двойки българки спечелиха с 21:18, 21:14 след 40 минути игра срещу Ашвини Понапа и Сики Реди от Индия на състезанието в Барселона, което е от категория Супер 300 и с награден фонд 150 хиляди долара.

Мачът започна равностойно. Сестрите от Хасково водеха с 11:10 точки при задължителната пауза в средата на първия гейм. След редица изравнявания 14-ите в световната ранглиста Стоеви спечелиха три поредни точки от 17:17 и след това затвориха частта при втората си възможност.

В следващия гейм българките взеха преднина срещу индийките от самото начало. Почивката дойде при резултат 11:5 за Габриела и Стефани. Стигна се до 20:14 и сестрите приключиха срещата при първия мачпойнт.

На четвъртфиналите в Барселона европейските шампионки от 2018 г. излизат срещу германките Линда Ефлер и Изабел Хертрих.

В първите си два турнира за годината през януари Стоеви загубиха на старта в Индонезия и Тайланд.