Мария Мицова записа втора победа във Виена

Мария Мицова
Снимка: Личен архив

Седмата поставена Мария Мицова записа втора победа и се класира за четвъртфиналите на турнира по бадминтон във Виена, който е с награден фонд 25 хиляди долара и важи и за олимпийска квалификация.

Първата ракета на България надигра преминалата през квалификациите индийка Рутвика Шивани Гаде след обрат с 19:21, 21718, 21:17 след 58 минути игра.

В решителния трети гейм 77-ата в световната ранглиста Мицова поведе с 20:17 и реализира още първия си мачпойнт.

Следващата съперничка на левичарката от Русе е Юкино Накай от Япония, която е №156 в класацията. Двете не са играли до момента.

Пейо Бойчинов и Алекс Влаар отпаднаха в първия кръг на основната схема на двойки мъже, след като загубиха късно снощи в оспорван мач от Стив Олесен и Андреас Сьондергаард (Дания) с 21:19, 18:21, 16:21 за 46 минути.