Димитър Кузманов спря на четвъртфинал в Германия

Димитър Кузманов

Националът за АТП Къп и Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов отпадна след три победи на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите „Чалънджър“ в зала в германския град Кобленц с награден фонд 46 600 евро.

Българинът отстъпи на 347-ия в ранглистата Томаш Махач от Чехия с 4:6, 4:6 след 78 минути игра.

19-годишният чех започна мача с пробив на 15. Кузманов го върна за 3:3, след като съперникът му сбърка едно воле на мрежата. Веднага след това обаче Махач направи нов брейк. Пловдивчанинът отрази сетбол в деветия гейм и взе своето подаване, но след това загуби частта.

Мико допусна пробив и в откриващия гейм на втория сет след форхенд в аут. Чехът проби отново за 4:1. При 5:2 той сервираше за място на полуфиналите, но втората ни ракета върна единия брейк. В десетияг гейм тийнейджърът стигна до мачбол и го реализира с отличен сервис.

Така Кузманов си тръгва 15 точки за световната ранглиста, където е на 327-ото място и се очаква да се изкачи с десетина позиции. Освен това 26-годишният Мико взе и 1260 евро от наградния фонд.