Чилийски тенисист взе втори трофей за годината

Кристиан Гарин с трофея в Рио.

Поставеният под номер 3 в схемата Кристиан Гарин от Чили спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове в Рио де Жанейро (Бразилия) от категория АТР 500.

На финала 23-годишният Гарин победи квалификанта Джанлука Магер (Италия) със 7:6(3), 7:5 за 95 минути.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, но в тайбрека чилиецът поведе с 5:2 и спечели със 7:3 точки.
Във втората част Гарин загуби подаването си в третия гейм, а малко след това отстъпваше с 3:5, но направи серия от четири поредни гейма и спечели срещата с първия си мачбол.

Кристиан Гарин завоюва втора титла за годината и четвърта в кариерата в петия си финал от турнирите от АТР.
Преди две седмици той спечели турнира в Кордоба (Аржентина). Със спечелените 500 точки чилиецът прескочи седем места до №18 в световната ранглиста.