Лука Дончич с "трипъл-дабъл" за победата над Сан Антонио

Лука Дончич (с топката) завърши с 26 точки и 10 борби и 14 асистенцици за успеха на Далас.

Лука Дончич се отличи с "трипъл-дабъл" при победата на Далас като гост на Сан Антонио със 109:103 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоацията на САЩ и Канада.

Словенецът завърши с 26 точки, 14 асистенции и 10 борби и записа 13 "трипъл-дабъл" и 21-и в кариерата си. Това е изравнено постижение в историята на Далас, а 21 "трипъл-дабъла" за клуба има единствено Джейсън Кид.

Четири минути преди края имаше равенството 96:96, след което Кристапс Порзингис вкара кош, фаул и тройка, а Сет Къри също реализира тройка за 105:96. Най-резултатен за успеха беше Порзингис с 28 точки и 12 борби.

За Спърс 27 точки и 9 асистенции отбеляза ДеМар ДеРоузън.

Филаделфия загуби при гостуването си на Кливланд с 94:108. Лошата новина за гостите обаче беше контузията на Джоуел Ембийд, който получи травма в рамото и трябваше да напусне принудително терена 49 секунди преди края на първата четвърт.
Колин Секстън наниза 28 точки за "кавалерите", докато за състава на Филаделфия, който игра без контузения Бен Симънс, 20 точки реализира Шейк Милтън.

За Кливланд Лари Нанс Джуниърс допринесе с 13 точки и рекордните за сезона 15 борби, а тристан Томпсън записа 14 точки и 13 борби.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Финикс със 102:92. Кауай Ленърд се отличи с 24 точки и 14 борби, а Клипърс преодоля пасив от 11 точки и спечели мача.

Бостън Селтикс победи Юта Джаз със 114:103, а Хюстън разгроми Мемфис със 140:112.