Петев с ново равенство в Полша

Ивайло Петев

Воденият от Ивайло Петев отбор на Ягелония (Бялисток) не успя да победи състава на Лех (Познан) в среща от 24-ия кръг на полската Екстракласа и завърши 1:1. Това беше четвърти двубой за тима под ръководството на българския специалист и първи гол под негово ръководство. В предишните три мача начело с Петев Ягелония загуби от Висла (Краков) с 0:3 и Легия (Варшава) с 0:4, а в домакинството на Корона (Киелце) завърши 0:0.

Срещу Лех се разписа Богдан Циру в 41-ата минута. Привлеченият тази зима румънски халф довкара топката след отлично спасяване на стража на гостите Мики ван дер Харт. В края на полувремето Камил Йовжяк от Лех нацели гредата с далечен изстрел, а в 62-ата минута Якуб Модер възстанови равенството. малко преди това футболист на Ягелония също шутира в гредата.

Водач в класирането е отборът на Легия с 45 точки, следван от Краковия с 42 и Погон с 40. Ягелония е на 10-о място с 31 точки.