Бразилски тийнейджър спечели в Чили първа титла

Тиаго Сейбот Вилд с титлата.

Участващият с "уайлд кард" Тиаго Сейбот Вилд спечели титлата от турнира по тенис в Сантяго (Чили) от категория АТР 250.

На финала 19-годишният бразилец победи трудно със 7:5, 4:6, 6:3 поставения под номер две в схемата Каспер Рууд от Норвегия.

Намиращият се на 182-ро място в световната ранглиста Вилд постигна решителен пробив в 12-ия гейм на първата част, за да поведе в резултата.

Рууд изравни, след като спечели подаването на своя противник в деветия гейм на втория сет, но в решителната част Тиаго Вилд проби за 2:0, за да победи от първия си мачбол след 137 минути на корта.

Това е първи финал и първа титла за младия бразилец в турнирите на АТР, който стана първият тийнейджър с трофей след Алекс де Минор през 2019-а.