от 21.00 часа

Везенков наниза 10 точки в дербито срещу Панатинайкос

Александър Везенков игра силно за Олимпиакос.
Снимка: Olympiacos BC

Българският национал Александър Везенков се отличи с 10 точки и 2 борби за 17:22 минути на полето при успеха на Олимпиакос в дербито срещу Панатинайкос с 81:78 (45:39) в срещата от 27-ия кръг на Евролигата по баскетбол в Пирея.

"Червено-белите" записаха 12-ата си победа в кампанията и се изравниха с осмия в класирането Жалгирис в борбата за последното място закласиране на четвъртфиналите. ПАО е шести с 14 успеха.

Гостите започнаха по-добре и водеха с 35:30, но допуснаха обрат в последните три минути и половина до почивката за 39:45.
Олимпиакос поддържаше аванс от няколко точки до средата на последната четвърт, когато Панатинайкос изравни при 67:67.
Домакините все пак показаха по-здрави нерви в края, а Дешон Томас пропусна да изравни с неточен изстрел от дистанция в последната атака на гостите.

Шакил Макисик беше най-добър за домакините с 22 точки, а Ник Калатес беше лидер за ПАО с 18 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Останалите резултати от снощи:

ЦСКА Москва (Русия) - Зенит Санкт Петербург (Русия) 86:78
Жалгирис Каунас (Литва) - Химки (Русия) 96:85
Армани Милано (Италия) - Реал Мадрид (Испания) 73:78
АСВЕЛ Лион (Франция) - Валенсия (Испания) 72:65.

по-късно днес:
Фенербахче (Турция) - Цървена звезда (Сърбия)
АЛБА Берлин (Германия) - Барселона (Испания)
Макаби Тел Авив (Израел) - Анадолу Ефес (Турция)
Байерн Мюнхен (Германия) - Баскония (Испания)

Анадолу Ефес води в класирането с баланс 23 победи/3 загуби, следван от Реал Мадрид с 21/6, Барселона с 20/6, Макаби Тел Авив с 18/8, ЦСКА Москва с 18/9, Панатинайкос с 14/13, Фенербахче с 12/14, Жалгирис и Олимпиакос с 12/15 и други.