Сент Етиен детронира Рен и е на финал за Купата на Франция

Футболистите на Сент Етиен (в зелено) спечелиха след продължение срещу Рен.
Снимка: Ройтерс

Резервата Рияд Будебуз вкара в добавеното време и Сент Етиен отстрани с 2:1 носителя на трофея Рен в среща от полуфиналите на турнира за купата на Франция.

Рен, който миналата година победи изненадващо Пари Сен Жермен, поведе в 33-та минута с гол от дузпа на Мбайе Нинаг, но защитникът Тимоти Колоджейчак изравни за домакините малко преди края на полувремето. Сент Етиен успя да стигне и до втори гол дълбоко в добавеното време, когато Будебуз получи топката на границата на наказателното поле и я изпрати с точен шут в долния десен ъгъл на вратата на Рен за крайното 2:1.

Сент Етиен е шесткратен носител на трофея, но не го е печелил от 1977 година насам. На финала "зелените" ще се изправят срещу Пари Сен Жермен, който победи Лион с 5:1 в сряда.

"Зелените" и парижани играха на четвъртфинал за Купата на Лигата през януари, когато ПСЖ спечели с 5:0.