Баски финал за Купата на краля в Испания

Юри Берчиче е луд от радост, след като е вкарал златния гол за Атлетик.

Отборът на Атлетик (Билбао) претърпя поражение с 1:2 в гостуването си на Гранада, но се класира за финала на турнира за Купата на краля в Испания. Баските продължават благодарение на гола си на чужд терен, след като в първата среща победиха с 1:0

Мачът в Гранада се игра на стадион „Нуево Лос Карменес“ пред 21 000 зрители.

Домакините поведоха с гол на Карлос Фернандес в 48-ата минута, а  четвърт час преди края Херман Санчес покачи на 2:0. Гостите обаче върнаха един гол в 81-ата минута, когато точен за Атлетик беше защитникът Юри Берчиче.

Във финала тимът от Билбао ще спори с друг баски отбор - Реал Сосиедад, който в полуфиналите елиминира Мирандес.

Атлетик (Билбао) е вторият най-тутулуван тим в турнира Копа дел Рей с 23 трофея и 14 финала. Най-много титли има Барселона - 30. Реал Сосиедад е печелил два пъти турнира, за последно през 1987 г.