Шампионка с Марица ще играе във Франция

Виктория Григорова
Снимка: ВК Марица

Центърът на Марица (Пловдив) Виктория Григорова ще продължи кариерата си във Франция. Волейболистката ще играе във френския елитен отбор на Шамалиер.

Григорова е в Марица от 2016 г., като спечели с клуба пет шампионски титли, три пъти триумфира в турнира Купа България и веднъж в единственото издание на Суперкупата на България. Стана част и от първото участие и победите в Шампионската лига за Марица.

Андреа Митева пък премина във френския Волейбол Роман (Роман сюр Изер), който се подвизава в дивизия N2 във френското първенство. Нападателката подписа с втородивизионния тим преди дни. Симона Николова

През април част от "римлянките" стана и волейболистката от школата на Марица - Никол Дулева, която през изминалия сезон бе част от първодивизионния Нанси Вандьовр.