Барселона с рутинна победа над последния

Сержи Роберто от Барселона (вдясно) се бори за топката с Джонатан Силва от Леганес.

Шампионът и водач в класирането Барселона победи с 2:0 у дома последния Леганес в мач от 29-ия кръг в испанската Ла Лига. Каталунците доста се поизмъчиха за трите точки, като през първото полувреме като по чудо не се озоваха в ролята на догонващи.

Талантливият тийнейджър Ансу Фати откри в 42-ата минута с удар от наказателното поле. Капитанът Лионел Меси от дузпа направи 2:0 в 69-ата минута.
Срещата на "Камп Ноу" започна с минута мълчание в памет на жертвите на коронавируса.

Гостите завършиха мача без треньор, след като мексиканецът Хавиер Агире бе изгонен секунди преди края.
В останалите мачове от снощи:
Хетафе - Еспаньол 0:0
Виляреал - Майорка 1:0.
В класирането Барселона води с 64 точки и мач повече, следван от Реал (Мадрид) с 59 и Севиля с 51 точки.