Войводина спечели след дузпи Купата на Сърбия

Футболистите на Войводина ликуват с Купата на Сърбия, спечелена в Ниш.
Снимка: FC Vojvodina

Войводина (Нови Сад) спечели Купата на Сърбия след победа на финала над Партизан с 4:2 след дузпи.

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:2. Миналогодишният носител на трофея Партизан изоставаше с 0:2 до последните минути на редовното време след голове за Войводина на Милан Вукадинович и Петър Боич.

В 81-а минута Филип Стефанович намали, а дълбоко в добавеното време централният защитник Страхиня Павлович изравни с атрактивен ножичен удар и отприщи дива радост сред феновете на Партизан на стадиона в Ниш.

При дузпите Урош Витас и Саша Зделар пропуснаха за Партизан, а играчите на Войводина не сгрешиха нито веднъж и триумфираха с трофея.

И двата отбора финалисти в турнира ще играят в квалификациите на Лига Европа, а шампионът Цървена звезда ще участва в предварителните кръгове на Шампионска лига.