Вердер остана в Първа Бундеслига след драматично равенство

Радостта на скамейката на Вердер след края на мача. Илия Груев е до човека с маската.

Отборът на Вердер (Бремен) запази мястото си в Първа Бундеслига. В реванша от баража срещу втородивизионния Хайденхайм "бременските музиканти" стигнаха до 2:2 като гости и след нулевото равенство преди няколко дни тимът, в който помощник треньор е Илия Груев, остана в елита благодарение на головете на чужд терен.

Вердер поведе с попадение, което всъщност беше автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. Усилията на домакините след почивката доведоха до изравнителен гол на Тим Клайндийнст 5 минути преди края на редовното време.

В четвъртата минута на добавеното време шведът Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата и всички във Вердер си отдъхнаха, а в самия край на мача отново Клайндийнст изравни от дузпа, но за повече нямаше време.