Фламенго победи Флуминензе на празния "Маракана"

Педро ликува, след като е отбелязал първия гол за Фламенго.

Съставът на Фламенго надигра градския си съперник Флуминензе с 2:1 в първи двубой от финала в държавния шампионат на Рио де Жанейро.

Действащият шампион поведе в 27-та минута чрез Педро, но Флуминензе се върна в мача през второто полувреме след изравнителен гол на Еванлисон след час игра.

Въпреки това, Майкъл донесе победата на Фламенго на затворения „Маракана“ след контраатака 17 минути преди края на редовното време. Нападателят на Фламенго Габриел „Габигол“ Барбоса получи червен картон за бавене на времето преди последния съдийски сигнал.

Отборите ще се изправят един срещу друг в реванша в сряда. Рио е един от петте града в Бразилия, които подновиха футболното първенство след тримесечно прекъсване поради пандемията от коронавирус. Над 70 000 души починаха от заразата в страната.