Изабелла Шиникова с 11-а победа в Белград

Изабелла Шиникова
Снимка: Архив на Из. Шиникова

Втората ракета на България Изабелла Шиникова постигна победа с 4:6, 6:1, 6:4 над сръбкинята Яна Божович на старта на четвъртата седмица на демонстративния тенис турнир на червени кортове в Белград, който се организира от Академията на Янко Типсаревич.

По този начин софиянката, която заема 185-о място в ранглистата, регистрира 11-ата си победа в 13 мача в сръбската столица в рамките на последния месец.

Двубоят не започна добре за 28-годишната Шиникова, която допусна ранен пробив за 1:3. Последва изравняване в геймовете при 4:4, но нов пробив в десетия гейм осигури първия сет на сметката на Божович.

Ситуацията на корта се промени във втория сет, в който Шиникова спечели и четирите гейма, в които Божович сервираше, за да изравни резултата на 1-1 сета.

В началото на третата част представителката на домакините отново взе инициативата и поведе с два пробива за 3:0 гейма, но това само амбицира Шиникова, която спечели шест от следващите седем гейма, за да затвори мача след час и 51 минути игра.

По-късно днес на същия турнир другата участваща българка Ани Вангелова трябва да играе с Драгиня Вукович от Сърбия.