Йордан Янчев и Василики Кадоглу най-бързи в маратона "Галата - Варна"

Победителите в плувния маратон Кадотлу и Янчев.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди най-добре представилите се плувци в 80-ото издание на маратона "Галата-Варна". В международната надпревара се включиха над 220 участници. Организатори на форума са ВМС на Република България, Община Варна и плувният шампион на страната ПСК Черно море. Председател на Организационния комитет на юбилейното издание бе кметът на Варна Иван Портних.

Победител при мъжете стана 18-годишният Йордан Янчев от Сандански, който измина разстоянието между нос Галата и плаж Офицерски-Изток за 53 минути и 37 секунди. След него останаха Радостин Кръстев и Георги Колев.

При жените трасето от 4500 метра най-бързо преодоля Василики Кадоглу от Варна с време 61 минути и 13 секунди. Тройката допълниха Ева Христова и Петя Бонева.

За първи път в историята на маратона участниците финишираха на плажната ивица, където спортният министър Красен Кралев и носителят на 11 световни купи по плувен маратон Петър Стойчев посрещнаха най-бързите плувци.

Над 200 плувци стартираха в надпреварата.