Дженоа запази мястото си в Серия "А"

Футболистите на Дженоа ликуват след края на мача заедно с треньора си Давиде Никола.

Отборът на Дженоа запази мястото си в Серия "А "след победа над Верона с 3:0 в мач от последния 38-и кръг в Италия.

Генуезците завършиха на 17-о място, една позиция над чертата, а последният изпадащ от елита е тимът на Лече, който загуби у дома от Парма с 3:4 и остана 18-и в крайното класиране.

Дженоа имаше точка преднина пред Лече преди кръга и с успеха над Верона статуквото се запази.
Дженоа приключи интригата още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в мача. Антонио Санабрия вкара два гола, а един добави Кристиан Ромеро.

Общо три червени картона показа главният рефер в мача. Дженоа завърши с девет души след червени картони на Ромеро и Касата, а по-рано към съблекалнята за Лече пое Амрабат.

По същото време Лече допусна два бързи гола у дома срещу Парма, но успя да изравни до почивката с попадения на Барак и Мекариело.
Парма отново поведе с два гола чрез Корнелиус и Инглезе, а Лападула върна един гол за Лече за крайното 3:4, което не бе достатъчно и Лече ще играе в Серия "Б" през следващия сезон.