Фаворитките продължават в Ню Йорк

Каролина Плишкова

Поставената под №1 в схемата на Откритото първенство на Съединените щати по тенис Каролина Плишкова загуби само четири гейма на старта.

Чехкинята се наложи над украинката Анхелина Калинина с 6:4, 6:0. Срещата продължи 64 минути, а Плишкова спечели последните осем гейма в нея. Тя постигна седем аса и записа общо 28 печеливши удари срещу 16 непредизвикани грешки.

Във втория кръг Каролина очаква французойката Каролин Гарсия.

Друга бивша водачка в световната ранглиста - Анджелик Кербер, направи едно приятно завръщане на корта и спечели с 6:4, 6:4 срещу австралийката Айла Томлянович  Това беше първи мач от януари насам за германската левичарка.

Двукратната победителка на Уимбълдън Петра Квитова преодоля на старта Ирина Бегу (Румъния) с 6:3, 6:2 след колебливо начало.

Шампионката от 2018 година Наоми Осака трябваше да играе три сета, за да продължи. В изцяло японски сблъсък четвъртата поставена надделя над Мисако Дои с 6:2, 5:7, 6:2 след повече от два часа във вечерната сесия на празния "Артър Аш".