от 07.00 часа

Манчестър Юнайтед и Уест Хем продължават за Купата на Лигата

Рашфорд (вдясно) вкара втория гол за Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед победи като гост Лутън с 3:0 в среща от третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Хуан Мата откри резултата от дузпа в 43-ата минута. Останалите голове парданаха в края на мача и бяха дело на резерви. В 88-ата Маркъс Рашфорд добави нов гол, а в добавеното време се разписа и Мейсън Грийнууд. Дебют на вратата на Юнайтед направи Дийн Хендерсън.

Следващият съперник на "червените дяволи" ще е победителя от двойката Брайтън - Престън.

Уест Хем победи с 5:1 Хъл и се класира за 1/8-финалите в турнира. Робърт Снодграс вкара първото попадение в 18-ата минута. Андрий Ярмоленко в края на полувремето изведе Алер сам срещу вратаря и той удвои преднината.
В 55-ата минута Алер беше повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Ярмоленко бе точен за 3:0. Хъл върна едно попадение чрез Малик Уилкс, а в добавеното време Алер и Ярмоленко вкараха по още един гол.

Уест Бромич отпадна от Брентфорд след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 2:2, но при дузпите гостите спечелиха с 5:4.

Уотфорд бе елиминиран от Нюпорт, след като отстъпи с 1:3 като гост. Домакините се класира за 4-ия кръг в надпреварата за първи път в историята си.