от 12.00 часа

Ботас най-бърз в Сочи, провал за Хамилтън

Финландецът Валтери Ботас от отбора на Мерцедес даде най-добро време в първата свободна тренировка преди Гран при на Русия във Формула 1 на пистата в Сочи.

Даниел Рикардо (Австралия, Рено) остана на 0.507 секунди след него. Трети завърши Макс Ферстапен (Холандия, Ред Бул), а световният шампион и лидер в класирането Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) бе едва 19-и.

Ботас завъртя най-бързата обиколка на трасето с дължина 5.848 километра за 1:34.923 минути, използвайки гумите с мека смес.

Хамилтън така и не успя да направи бърза обиколка заради проблеми с гумите. Така той остана на цели 2.793 секунди от времето на своя съотборник в Мерцедес. ако британецът спечели старта в неделя, то той ще изравни рекорда на Михаел Шумахер от 91 победи във Формула 1.