Динамо (К), Ференцварош и Олимпиакос - в групите на Шампионската лига

Ференцварош за втори път ще играе в групите на ШЛ.

Отборът на Динамо (Киев) победи белгийския Гент с 3:0 у дома и се класира за групите на Шампионска лига. Украинският гранд спечели и първия мач преди седмица с 2:1, а на реванша в Киев затвърди превъзходството си след голове на Виталий Буялски в 9-а минута, Карлос Де Пена 36-а от дузпа и Жерсон Родригес в 49-а минута отново от дузпа.

Унгарският Ференцварош удържа нулево равенство у дома срещу норвежкия Молде и благодарение на правилото за гол на чужд терен за втори път ще играе в групите на най-комерсиалния турнир. Първата среща завърши 3:3.

В групите се класира и гръцкият Олимпиакос, който също стигна до 0:0 на реванша с кипърския Омония и продължава напред след успеха в първия мач с 2:0.

Тази вечер са останалите плейофни мачове реванш, в които ще бъдат определени последните трима участници в групите.

Жребият за груповата фаза ще се тегли утре.