Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити продължават за Купата на Лигата

Пол Погба (№6) отбеляза третия гол в Брайтън.

Манчестър Юнайтед постигна успех при гостуването си на Брайтън с 3:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата. „Червените дяволи“ се изправиха срещу същия съперник на „Амекс Стейдиъм“ само преди няколко дни в много драматичен сблъсък, приключил с победа на тима, воден от Оле Гунар Солскяр, с 3:2.

И двата отбора излязоха с променени състави, като гостуващият състав стигна до три безответни гола. Скот Мактоминей откри в 44-та минута след центриране на Хуан Мата, а самият испанец покачи на 2:0 през втората част след асистенция на новото попълнение Дони ван де Беек. Остана време и за влезлият като резерва Пол Погба да оформи класиката в срещата от фаул.

Двата отбора подновяват ангажиментите си във Висшата лига, където Юнайтед приемат у дома Тотнъм, докато Брайтън гостува на Евертън.

„Карамелите“ продължиха с великолепното си представяне от началото на кампанията, записвайки шеста последователна победа във всички турнири. Този път жерта на тима на Карло Анчелоти стана Уест Хем. Доминик Калвърт-Люин отбеляза нов хеттрик, след като постигна първия в кариерата си при успеха над новака Уест Бромич с 5:2 в Премиършип. Ричарлисон реализира другия гол, а Роберт Снодграс вкара почетното попадение за „чуковете“.

Напред продължиха още носителят на трофея Манчестър Сити, надиграл Бърнли като гост с 3:0 с два гола на Рахийм Стърлинг и един на Фернандо Торес.

Нюкасъл се измъчи срещу непретенциозния Нюпорт, отстранявайки го след 1:1 в редовното време и 5:4 след изпълнение на дузпи.