Астън Вила вкара 7 гола на шампиона Ливърпул

Отборът на Астън Вила постигна една от най-големите победи в историята си. Бирмингамци разгромиха настоящия шампион на Англия Ливърпул и го победиха със 7:2.

Оли Уоткинс постигна хеттрик още през първото полувреме, след което тимът на Дийн Смит водеше с 4:1. След почивката Рос Баркли се разписа в дебютния си мач за тима, а капитанът на домакините Джак Грийлиш гарнира трите си асистенции с две попадения. За мърсисайдци Мохамед Салах се отчете с два гола.

Ливърпул допуска седем гола в един мач за първи път от април 1963 г. Отборът на Юрген Клоп записа първа загуба в първенството от началото на сезона след трите поредни победи на старта. Астън Вила пък е с перфектен актив след три изиграни мача.

Ливърпул беше без някои основни играчи и една от тези липси се отрази още в началото на мача. Малко преди срещата се разбра, че Алисон пропуска двубоя поради контузия в рамото. Неговият заместник Адриан имаше основна вина за първия гол. Испанецът опита да подаде на Джо Гомес, но много неточно. Топката стигна до Грийлиш, а той намери Уоткинс, който отбеляза първия си гол във Висшата лига.