София Кенин сложи край на френското участие в Париж

София Кенин стигна първия си четвъртфинал на "Ролан Гарос".

Четвъртата поставена София Кенин навакса изоставане от един сет и се класира за първи път в кариерата си на четвъртфиналите на „Ролан Гарос“.

Американката, която е шампионка от Откритото първенство на Австралия, отстрани последната останала в турнира в Париж французойка Фиона Феро след 2:6, 6:2, 6:1.

Кенин загуби шест поредни гейма в първия, сет, но след това спечели 12 от оставащите 15. Тя завърши мача с 39 печеливши удари, 29, от които бяха в последните два сета.

„Много съм горда от себе си. Имаше много емоции, супер щастлива съм, че победих. Въпреки че публиката не беше най-добрата за мен, което е разбираемо, но бих искала да бъде малко по-различно“, заяви след мача през сълзи София.

Следващата ѝ съперничка ще се определи днес в мача между №30 в схемата Онс Жабьор от Тунис и американката Даниела Колинс. Двубоят беше отложен от вчера заради дъжд.