Кареньо Буста отново срещу Джокович

Пабло Кареньо Буста спечели в 3 сета.

Полуфиналистът от Откритото първенство на САЩ Пабло Кареньо Буста достигна за втори път в кариерата си до четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Испанецът, който е №17 в схемата, повика лекар на корта след втория сет заради стомашни проблеми, но продължи да играе добре и победи германския квалификант Даниел Алтмайер с 6:2, 7:5, 6:2 за 2:22 часа на "Филип Шатрие".

Кареньо Буста завърши мача със 44 печеливши удари срещу 27 непредизвикани грешки. Той реализира шест пробива в срещата, а допусна само един.

На Откритото първенство на САЩ миналия месец испанецът беше съперникът, който продължи в следващия кръг, след като Новак Джокович беше отстранен заради неволен удар с топка срещу съдия на линията при завършено разиграване. Сега двамата ще се срещнат и в Париж.

22-годишният Алтмайер се опитваше да стане първият тенисист от 1996 година, който достигна до четвъртфиналите при първото си участие на турнир от Големия шлем. Той не беше загубил сет преди този двубой.