Реал (Мадрид) с втора загуба в Евролигата

Опитът за стрелба на Боян Дублевич от Валенсия е блокиран.

Отборът на Реал (Мадрид) допусна втора поредна загуба в баскетболната Евролига. В мач от втория кръг на турнира Реал загуби у дома от Валенсия със 77:93. Преди седмица "белите" отстъпиха и пред друг испански отбор - Баскония.

Играчите на треньора Пабло Ласо започнаха по-добре срещата и спечелиха първата четвърт с 19:17. Постепенно обаче Валенсия започна да придобива все по-голяма увереност, като за това спомогна и големият брой откраднати топки - общо 11 в мача. Така "прилепите" успяха да осъществят обрат още до почивката, която дойде при 44:39 в тяхна полза. След паузата гостите бяха дори по-убедителни и така постигнаха втората си победа в турнира.

Най-резултатен за Валенсия в мача бе Боян Дублевич с 24 точки. Майк Тоби вкара още 14 точки за победителите, а с 10 остана Никола Калинич.
За Реал най-резултатни бяха Факундо Кампацо и Руди Фернандес с 14 и 12 точки съответно.

ЦСКА (Москва) успя да направи обрат в края и да запише първата си победа в Евролигата. У дома "армейците" се наложиха със 76:72 над Макаби (Тел Авив).

Мачът бе много равностоен, като на почивката резултатът бе 31:30, а след третата четвърт - 44:43.
В началото на заключителните 10 минути Макаби взе инициативата и след кош на Скоти Уилбекин да поведе с 62:58 по-малко от пет минути преди края. Тройка на Майк Джеймс намали изоставането на домакините на една точка и това отприщи серия от 18:10, с която домакините завършиха мача в последните 3:27 минути.

Именно Джеймс бе най-резултатен за ЦСКА с 25 точки, а Уил Клайбърн прибави 19 за руския гранд. За Макаби Уилбекин реализира 20 точки, 16 добави Тайлър Дорси, а с 13 остана Анте Зизич.

В последния мач от снощи Фенербахче постигна втора победа в турнира след успех с 80:71 над Анадолу Ефес като гост в турското дерби.