Реал Сосиедад излезе начело в Испания

Аднан Янузай бележи третия гол за баските.

Отборът на Реал Сосиедад победи като гост Бетис с 3:0 в Севиля в среща от шестия кръг на испанското футболно първенство и излезе начело в класирането.

В 43-ата минута Порту откри резултата след асистенция на Оярсабал.В 65-ата минута се стигна до спорна ситуация, която трябваше да бъде прегледана със системата за видеоповторения ВАР. Останаха известни съмнения за игра с ръка и след това за извършен фаул в полето на Сосиедад. След разглеждане на ситуацията, реферът реши, че няма да отсъди дузпа.

Микел Оярсабал направи 2:0 след точно изпълнена дузпа в 74-ата минута, а в 88-ата резервата Янузай оформи крайния резултат.

След успеха Реал Сосиедад събра 11 точки и излезе начело в класирането на Ла Лига. Тимът е с по-добра голова разлика от втория Виляреал, който също има 11 точки. Бетис е на седма позиция с 9 точки.