Третодивизионен отбор продължава за Купата на България

Третодивизионният Черноморец (Балчик) победи с 1:0 Септември (София) и продължава на осминафинал в турнира за Купата на България.

Единственото попадение вкара юношата на Черно море (Варна) Данаил Димов от дузпа още в 4-ата минута.

В останалите два мача Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) отстраниха два отбора от Югозападната Трета лига. Пловдивчани разбиха с 4:0 Оборище (Панагюрище), а врачани вкараха два безответни гола на Надежда (Доброславци).

Първите си два гола с екипа на Ботев (Пловдив) вкара новото попълнение Салиф Сисе (69, 78) , като той оформи крайния резултат. Преди почивката точни бяха Димитър Тонев в 8-ата минута и Атанас Илиев в 28-ата.

В Доброславци елитният отбор си гарантира класиране с попадения на Юлиян Ненов и Владислав Узунов.

ФК Созопол беше много близо до отстраняването на елитния Етър. Редовното време и продълженията завършиха 0:0, а при дузпите тимът от Велико Търново се наложи с 4:2.